Zawodniczki Tęczy Bydgoszcz najlepsze podczas turnieju w Ciechocinku

W dniu 27.02.2016 r. w Ciechocinku odbył się Międzynarodowy Turniej Futsalu Kobiet U 18 z okazji „100 lecia otrzymania praw miejskich przez Miasto Aleksandrów Kujawski”.

W turnieju uczestniczyło siedem zespołów: KKS Kalisz (woj. wielkopolskie), KS Królewscy Płock (woj. mazowieckie), UKS Delfin Ślesin (woj. wielkopolskie), SALOS Róża Kutno (woj. łódzkie),Lenkijos Lietuvių Komanda FRSE (Polska\Litwa), UKS Tęcza Bydgoszcz i ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski (Ekstraliga Kobiet Futsalu PZPN). Z powodu epidemii chorób zakaźnych w ostatniej chwili z udziału w turnieju zrezygnowały zespoły: FK „Šešupė (Republika Litewska), Włocławska Akademia Piłkarska Włocławek i MLKS Tucholanka Tuchola. Turniej odbył się się w ramach międzynarodowej akcji miesiąca walki z homofobią w życiu codziennym i na boisku piłkarskim. Organizatorem akcji jest stowarzyszenie Football V Homophobia z Wielkiej Brytanii. W turnieju uczestniczyły zawodniczki z Armenii, Litwy i Polski.

Zwycięzcą turnieju został zespół UKS Tęcza Bydgoszcz. Puchar Fair Play otrzymał zespół ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski. Wyróżnienia indywidualne:

– Najlepsza Zawodniczka: Katarzyna Misiorek z UKS Tęcza Bydgoszcz
– Najlepsza Strzelczyni: Alicja Jankowska z KS Królewscy Płock
– Najlepsza Bramkarka: Syuzan Sirekanyan (Armenia) z KKS Kalisz

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I. UKS Tęcza Bydgoszcz
II. KKS Kalisz (woj. wielkopolskie)
III. SALOS Róża Kutno (woj. łódzkie)
IV. UKS Delfin Ślesin (woj. wielkopolskie),
V. KS Królewscy Płock (woj. mazowieckie)
VI. Lenkijos Lietuvių Komanda FRSE (Polska\Litwa)
VII. ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski

Organizatorem głównym turnieju była Aleksandrowska Szkółka Piłki Nożnej VIKING Aleksandrów Kujawski. Patronat honorowy nad turniejami objęli:
– Marszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego Piotr Całbecki,
– Starosta Aleksandrowski Dariusz Wochna,
– Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego dr Andrzej Cieśla,
– Prezes Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak