Zderzenie ciężarówek na krajowej „dziesiątce”

Fot. KMP Toruń

W poniedziałkowe popołudnie, na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Dybowo doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. W wyniku wypadku droga między Toruniem a Bydgoszczą przez kilka godzin była częściowo zablokowana. Ruchem kierowali policjanci.

– Do wypadku doszło około godziny 14.00 – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Ze wstępnych ustaleń policjantów toruńskiej drogówki wynika, że kierowca ciężarowego renaulta, jadącego od strony Torunia w kierunku Bydgoszczy, chcąc uniknąć uderzenia w tył pojazdu osobowego wykonującego manewr skrętu w lewo, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Wtedy doszło do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka pojazdem ciężarowym marki scania.

Zdarzenie przez kilka godzin utrudniało ruch na krajowej „dziesiątce”. Wezwany na miejsce sprzęt usuwający skutki wypadku musiał zostać zastąpiony kolejnym podnośnikiem. Działania prowadzące do usunięcia z drogi pojazdów trwały do godziny 21.00. Do tej pory policjanci kierowali ruchem.

– Ponieważ był to teren, gdzie nie było możliwe organizowanie objazdów kierowcy musieli kierować się do  i z Bydgoszczy trasami K 80 lub przez Inowrocław – tłumaczy podinsp. Dąbrowska.