Zdrowo i sportowo

Jeżeli zimowa „oponka” nie pozwala wam spokojnie patrzeć na siebie przed lustrem, a bieganie przywołuje raczej negatywne myśli, to mamy dla was podpowiedź: receptę znajdziecie w siedzibie klubu Włókniarz Chełmża przy ulicy Bulwar 1000-lecia. 
 
Dłużej w bawełnę nie owijamy. Od marca zeszłego roku trener Włókniarza Chełmża Tomasz Szwed organizuje zajęcia z crossfitu przeznaczone dla osób powyżej osiemnastego roku życia. Wszystkim, którzy nie znają tego słowa, spieszymy z pomocą: jest to program treningu siłowego i kondycyjnego, który wpływa na rozwój naszych mięśni, a także znacznie przyczynia się do zgubienia zbędnych kilogramów.  

– Oczywiście nie ma tu żadnych cudów i każdy, kto chce osiągnąć zamierzone efekty, musi przede wszystkim solidnie i regularnie ćwiczyć – opowiada Tomasz Szwed, instruktor. Crossfit świetnie wpływa na naszą tężyznę fizyczną, ale także zdrowie i samopoczucie. My dodatkowo ćwiczymy w bardzo dobrej atmosferze, a przekonać się może o tym każdy chętny, gdyż pierwsze zajęcia są przeprowadzane bezpłatnie.  

Na treningach pojawia się regularnie już ponad pięćdziesiąt osób. Są podzielone na dwie grupy, w zależności od indywidualnych możliwości ćwiczącego.  

Jestem otwarty na nowych ćwiczących. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to utworzę kolejną grupę – mówi instruktor. Nasze treningi odbywają się przeważnie w godzinach wieczornych, trzy razy w tygodniu. Cały sprzęt potrzebny do ćwiczeń znajduje się w miejscu, w którym się spotykamy. Jedyne, co musi przynieść ze sobą nowy ćwiczący, to odpowiedni strój do treningu.  

Dorośli, którzy chcą spróbować swoich sił w zajęciach crossfit, powinni skontaktować się z Tomaszem Szwedem bezpośrednio przez telefon pod numerem 534010 096 lub udać się do siedziby Włókniarza Chełmża. W tym drugim wypadku warto zabrać ze sobą swoje pociechy, gdyż w klubie cały czas trwa nabór dzieci w wieku 8-13 lat do sekcji kajakowej. 

– Będziemy działać jako profesjonalna akademia kajakowa – zapowiada Tomasz Szwed. Mamy już blisko czterdziestu nowych zawodników. Czekamy na kolejnych. Wierzę, że wśród nich będzie wielu przyszłych reprezentantów Polski, którzy rozsławią Włókniarza na arenie krajowej i międzynarodowej.