Złotoria: weź udział w bezpłatnych badaniach wykrywających wirusowe zapalenie wątroby

Fot. INTERMEDIS / ilustracyjne

W czwartek 23 listopada w Szkole Podstawowej w Złotorii będą przeprowadzone bezpłatne badania, które mają na celu wykrycie wirusowego zapalenia wątroby.

Gmina Lubicz bierze udział w programie pn. ,,Program Wykrywania WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”. Badanie, dofinansowane z budżetu gminy, ma na celu wykrycie wirusowego zapalenia wątroby. Polega na pobraniu próbek krwi i przebadaniu ich w kierunku HBs oraz na obecność przeciwciał anty-HCV. Przeprowadzi je wyłoniony w konkursie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rypinie.

W październiku badania odbyły się w Grębocinie i Lubiczu Górnym. Wyniki są do odbioru w pok. nr 9 Urzędu Gminy Lubicz. Dla tych, którzy nie mogli skorzystać z tamtych badań mamy drugą szansę – 23 listopada w godz. 13.00-17.00 w szkole w Złotorii.

W programie mogą wziąć udział osoby z terenu gminy Lubicz, które nigdy wcześniej nie były badane w kierunku wirusowego zapalenia wątroby B i C (należy posiadać ze sobą ważny dowód osobisty).

Zapisy chętnych do udziału w akcji przyjmowane są do 22 listopada pod numerem telefonu: 56 62 12 140. Liczba miejsc ograniczona.

[fbcomments]