Zobacz zdjęcia z Ligi Orlika w gminie Zławieś Wielka

Na boiskach w Górsku rozegraliśmy trzeci turniej Ligi Orlika. Najlepszą drużyną tym razem okazały się Warszewice. Emocji w trzecim turnieju cyklu „Ligi Orlika z Poza Toruń” nie brakowało. Zacięta walka toczyła się do ostatniego gwizdka. Najlepsze w fazie grupowej okazały się ekipy Flisaka Złotoria, Warszewic, Leroy Merlin i Unikatu Osiek. W pokonanym polu pozostawiły m.in. Gminę Chełmża, Miasto Chełmża, Orła Głogowo i Caritas.

Mecze półfinałowe rozgrywane były w znacznie dłuższym wymiarze czasowym niż grupowe. Zawodnicy rywalizowali w spotkaniach trwających 2×15 minut. W pierwszym starciu o finał drużyna Leroy Merlin nie sprostała rywalom z Warszewic. Skład meczu o pierwsze miejsce ustaliła drużyna Unikatu Osiek, która po zaciętej walce wyeliminowała zwycięzcę poprzedniej edycji ligi – Flisaka Złotoria. W meczu o trzecie miejsce ubiegłoroczni triumfatorzy cyklu pokonali po pięknej walce Leroy Merlin, a Puchar Wójta Gminy Zławieś Wielka powędrował do Warszewic, które w finałowym spotkaniu nie dały szans Unikatowi Osiek, ustalając wynik spotkania na 5-2. Mecze rozgrywane na boiskach w Górsku poprowadzili sędziowie Krzysztof Chechłowski i Michał Krugliński.

Klasyfikacja końcowa turnieju o Puchar Wójta Gminy Zławieś Wielka:
1.) Warszewice – 4 pkt.
2.) Unikat Osiek – 3 pkt.
3.) Flisak Złotoria – 2 pkt.
4.) Leroy Merlin – 1 pkt.
Klasyfikacja generalna „Ligi Orlika z Poza Toruń” po trzech turniejach:
1.) Unikat Osiek – 10 pkt.
2.) Flisak Złotoria – 8 pkt.
3.) Warszewice – 5 pkt.
4.) Gmina Chełmża – 3 pkt.
5.) Miasto Chełmża – 1 pkt.
Orzeł Głogowo – 1 pkt.
Gmina Zławieś Wielka – 1 pkt.
Leroy Merlin – 1 pkt.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w Górsku został wybrany zawodnik Unikatu Osiek – Mateusz Wróblewski.
Kolejny turniej w cyklu „Ligi Orlika z Poza Toruń” odbędzie się w niedzielę 25 maja w Chełmży, gdzie zawodnicy będą rywalizować zarówno w fazie grupowej, jak i finałowej. Początek zmagań o godzinie 9.00.

Przypominamy, że zawodnicy nie mogą występować podczas zawodów w tzw. lankach, ani korkach. Wyjątkiem był turniej zorganizowany w Górsku, ponieważ mecze nie odbywały się na sztucznej nawierzchni.

liga orlika logosy

[fbcomments]