Podsumowanie drugiego turnieju Ligi Orlika (zdjęcia)

Na boiskach w Mazowszu i Dobrzejewicach rozegraliśmy drugi turniej Ligi Orlika. Najlepszą drużyną tym razem był Flisak Złotoria.

Emocji w drugim turnieju cyklu „Ligi Orlika z Poza Toruń” nie brakowało. Zacięta walka toczyła się do ostatniego spotkania. Niestety, nie obeszło się bez kontuzji. Do półfinałów z grupy B, rozgrywającej swoje mecze w Mazowszu w gminie Czernikowo, awansowały drużyny Flisaka Złotoria i Warszewic. W pokonanym polu pozostawiły m.in. Gminę Chełmża i Miasto Chełmża. Do ostatniego pojedynku na orliku w Dobrzejewicach nie było wiadomo, kto awansuje do fazy play-off. W walce na boisku awans wywalczyły drużyny Unikatu Osiek i Gminy Zławieś Wielka. Niestety, druga z tych drużyn nie mogła przystąpić do dalszej rywalizacji, bo w poprzednich spotkaniach została zdziesiątkowana kontuzjami. Do walki w półfinale, po rezygnacji trzeciej drużyny w grupie A – Leroy Merlin, dopuszczony został zespół Orła Głogowo.

Mecze półfinałowe rozgrywane są w znacznie dłuższym wymiarze czasowym niż grupowe. Zawodnicy rywalizowali w spotkaniach trwających 2×15 minut. Młoda drużyna z Głogowa nie sprostała ekipie ze Złotorii, zwycięzcy ubiegłorocznego cyklu. Unikat Osiek okazał się natomiast lepszy od drużyny Warszewic.

W meczu o 3 miejsce Warszewice pokonały po wyrównanej walce Orła Głogowo. Drużyna Flisaka Złotoria okazała się natomiast lepsza od Unikatu Osiek.

Klasyfikacja końcowa turnieju o Puchar Wójta Gminy Obrowo:

1.) Flisak Złotoria – 4 pkt.

2.) Unikat Osiek – 3 pkt.

3.) Warszewice – 2 pkt.

4.) Orzeł Głogowo – 1 pkt.

Gmina Zławieś Wielka 1 pkt.

Klasyfikacja generalna „Ligi Orlika z Poza Toruń” po dwóch turniejach:

1.) Unikat Osiek – 7 pkt.

2.) Flisak Złotoria – 6 pkt.

3.) Gmina Chełmża – 3 pkt.

4.) Warszewice 2 pkt.

5.) Miasto Chełmża 1 pkt.

Orzeł Głogowo 1 pkt.

Gmina Zławieś Wielka 1 pkt.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w Dobrzejewicach i Mazowszu został wybrany zawodnik Flisaka Złotoria – Mateusz Kaplarny.

Kolejne turniej, jedyny w cyklu „Ligi Orlika z Poza Toruń” rozgrywany na trawiastej nawierzchni, odbędzie się w niedzielę 11 maja na boiskach Zespołu Szkół w Górsku w gminie Zławieś Wielka. Początek zmagań o godzinie 9.00. We wtorek opublikowana zostanie na naszej stronie internetowej informacja o podziale na grupy (losowanie odbyło się w Dobrzejewicach) i terminarzu spotkań.

Zawodnicy mogą w Górsku występować w tzw. lankach. Jest to jedyny turniej, gdzie dopuszczeni zostaną zawodnicy w obuwiu innym niż „płaskie”.
Fot. Poza Toruń

liga orlika logosy