Zorganizowali festyn, wsparli poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy

Suma zebranych w czasie festynu środków pieniężnych wyniosła 8.011,22 zł. (fot. nadesłane)

Festyn charytatywny „Jesteśmy z wami” jaki odbył się w Głogowie 9 września był wyrazem solidarności mieszkańców gminy z tymi, którzy ucierpieli w nawałnicy 11-12 sierpnia tego roku. Imprezę zorganizowano z myślą o mieszkańcach gminy Gostycyn. Stracili oni domy i gospodarstwa, ale nie stracili przyjaciół.

Wójt gminy Obrowo, Andrzej Wieczyński i sekretarz gminy, Mirosława Kłosińska zorganizowali całe przedsięwzięcie przy bezinteresownej współpracy i ogromnym zaangażowaniu wielu osób. Szczególny wkład wniósł pan Mariusz Gajek – SAMSOLO, mieszkaniec Głogowa, który zainicjował cały festyn, udostępnił scenę i umilał popołudnie swoimi występami artystycznymi. Klub Sportowy „Orzeł” Głogowo przygotował obiekt sportowy, zakupił kosze pełne przepięknych róż, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczył na pomoc potrzebującym. Nagłośnieniem zajęli się niezastąpieni w takich sytuacjach Krzysztof Boniecki i Michał Ziółkowski. Radna Gminy, Anita Słomkowska, wspierająca akcję całym sercem, zaangażowała uzdolnione kulinarnie mieszkanki Głogowa, Kawęczyna i Lubicza, które upiekły smaczne ciasta. Panie częstowały wszystkich przybyłych gości.

Wspaniałą grochówkę ugotowały kucharki z Zespołu Szkół w Dobrzejewicach, a kiełbaski i kaszanki na grillu upiekli strażacy OSP z Zawał pod przewodnictwem radnej – druhny Alicji Tarkowskiej.

Niezastąpiona Fundacja TRYBIK prowadziła stoisko, w którym dzieci mogły korzystać z różnego rodzaju atrakcji, takich jak malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, tworzenie kukiełek, skręcanie baloników. Prezes fundacji, Barbara Mońko-Juraszek sprawdziła się również w roli konferansjera, którą dzieliła z Eweliną Mytlewską z Osieckiej Grupy Teatralno Wokalnej. Na dzieci czekały dmuchane zamki i trampoliny. Na dorosłych bogate zaplecze gastronomiczne.

Pracownicy socjalni z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrowie prowadzili zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla poszkodowanych oraz rozprowadzali wraz z druhami z OSP Kawęczyn cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na remont domów w Gostycynie. Wspaniale spisała się grupa wolontariuszy, uczniów Gimnazjum i LO z Zespołu Szkół w Dobrzejewicach. Pod czujnym okiem swoich opiekunów-nauczycieli zajęli się zbiórką datków do puszek. Mimo, że była to ich pierwsza tego typu akcja – sprawdzili się doskonale.

Nie zawiedli także znakomici artyści, którzy uprzyjemniali czas przybyłym gościom: zawsze chętni do bezinteresownej pomocy Kapela „Sami Swoi” z Rypina, Klub seniora „Sami Swoi” z Obrowa, Osiecka Grupa Teatralno Wokalna, „Syntata” z Torunia oraz gwiazdy wieczoru, które porwały zgromadzonych do wspólnej zabawy: „Katiusza”, „M-Poner”, „Samsolo”, Zespół SKY z Kazimierzewa i oczywiście „Etna”.

Suma zebranych w czasie festynu środków pieniężnych wyniosła 8.011,22 zł.

Wszystkim darczyńcom składamy serdecznie podziękowania.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, wolontariuszom, strażakom, ochronie, policji, straży gminnej, pracownikom Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za bezinteresowną pomoc i ogromny wkład w organizację festynu.
Raz jeszcze potwierdziło się stare przysłowie niedźwiedzie: prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.