Wybrano nową prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania
Prezes Krzysztof Kowalski oraz jego zastępca Grzegorz Brożek zostali wczoraj odwołani z funkcji w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania. Wybrano nowe władze miejskiej spółki.
Podczas czwartkowego posiedzenia rady nadzorczej zdecydowano o powierzeniu funkcji prezesa zarządu MPO sp. z o.o. Joannie Pepłowskiej. Na zastępcę prezesa zarządu został powołany Adam Straszyński.
Od nowego zarządu MPO będę wymagał większego i intensywniejszego zorientowania na sprawy dotyczące zarówno kwestii bieżących, jak i tych strategicznych, w tym inwestycyjnych – mówi Paweł Gulewski, prezydent Torunia. – Z dotychczasowym zarządem wielokrotnie rozmawialiśmy o poprawie funkcjonowania spółki w zakresie oczyszczania miasta czy odbioru odpadów. Niestety, nie uzyskiwaliśmy jako gmina satysfakcjonującego wymiaru realizacji ustaleń.
Joanna Pepłowska była związana ze spółką, do której wraca jako prezes, w latach 2002-2019. Od czerwca 2013 r. do marca 2019 r. była kierownikiem Wydziału Wywozu. W lutym 2019 r. rozpoczęła pracę w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia, w którym kierowała Referatem Gospodarki Odpadami i Usługami Komunalnymi. Była w nim odpowiedzialna za organizację i nadzór gospodarki odpadami w mieście, realizację porozumień międzygminnych w zakresie przejęcia przez GMT zadań z zakresu utrzymania czystości i porządku w gminie, a także za zadania związane z tematyką opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Dzięki zdobytemu doświadczeniu zawodowemu posiada umiejętności organizacji i kontrolowania prac oraz realizacji planów budżetowych i inwestycyjnych.
Adam Straszyński w latach 2018-2024 był burmistrzem Gniewkowa. W latach 2013-2018 pełnił funkcję wiceprezesa w zarządzie ALGAWA sp. z o.o. w Aleksandrowie Kujawskim. Kierował pracami spółki w zakresie działalności: wodociągowo-kanalizacyjnej, gastronomicznej, przewozu dzieci na terenie gminy Aleksandrów Kujawski oraz drogowej.
Pani Joanna Pepłowska będzie gwarantowała bardziej dynamiczne prace dotyczące nowych celów zarządczych, takich jak plan inwestycji spółki, ich finansowanie czy procesu dyslokacji bazy z ulicy Grudziądzkiej na Kociewską, który wymaga znacznych nakładów finansowych. Oczekuję od nowego zarządu przedstawienia koncepcji, polegającej na identyfikacji źródeł sfinansowania tej operacji, kosztów, ale również konkretnego harmonogramu, czego nie otrzymaliśmy od poprzedniego zarządu spółki – mówi Paweł Gulewski.