Ratusz z klocków Lego. Budowla trafi do fundacji JR Bricks

36 tysięcy klocków Lego – tyle potrzeba, by zbudować model toruńskiego Ratusza Staromiejskiego. Taka sztuka udała się Bartoszowi Grześkiewiczowi, dla którego budowanie z kloców to wielka pasja.

By stworzyć model Ratusza, trzeba było poświęcić cztery miesiące. Konstrukcja ma wymiary u podstawy 100 cm na 89 cm. Jej autorem jest 43-letni Bartosz Grześkiewicz z Bieżunia, niedaleko Sierpca na Mazowszu. Z wykształcenia zootechnik, studiował w Toronto, w Kanadzie, na Wydziale Grafiki Komputerowej. Od dzieciństwa uwielbia klocki Lego, zaś po studiach postanowił kolekcjonować zestawy.

REKLAMA

Zaczęło się niewinnie, a teraz posiadam już kilkanaście swoich budowli i oryginalnych zestawów Lego – powiedział Grześkiewicz dziennikowi “Nowości”.

Pomysł na wybudowanie modelu Ratusza Staromiejskiego wziął się ze znajomości z Karolem Różańskim, prowadzi on w Toruniu sklep i fundację JR Bricks.

Poznaliśmy się na Instagramie i tak od słowa do słowa Karol zaproponował, czy podejmę się budowy ratusza w Toruniu. Odpowiedzi brzmiała: “tak”. Chciałem się sprawdzić, zobaczyć, czy podołam i tak zaczęła się budowa – wspomina autor budowli.

Dzieła z klocków autorstwa Bartosza Grześkiewicza można oglądać między innymi na Instagramie. Ratusz przekazano fundacji JR Bricks, która pomogła w zdobyciu elementów do budowy. Ratusz wraz z innymi modelami związanymi z Toruniem prezentowano na Targach Hobby w Poznaniu. Teraz ma on trafić do szerszej publiki, na przykład do Urzędu Miasta, czy muzeum, tak aby można go było częściej oglądać.