Suzuki Boxing Night XIX – święto polskiego pięściarstwa już 16 grudnia w Toruniu

Kadry narodowe Polski i Chorwacji zmierzą się ze sobą 16 grudnia podczas gali Suzuki Boxing Night XIX w hali sportowej “Spożywczak” w Toruniu. Wystąpią najlepsi polscy pięściarze i pięściarki, w tym także reprezentanci lokalnych klubów.

Nie zabraknie aktualnej wicemistrzyni Europy, Anety Rygielskiej. Walczyć będą także medaliści MŚ, ME, MP, PP w różnych kategoriach wiekowych: Barbara Marcinkowska, Natalia Rok, Sandra Van der Zander, Daniel Murawski, Borys Płachta, Jakub Ochnicki. Odbędą się walki na zasadach boksu zawodowego.

REKLAMA

Gale cyklu “Suzuki Boxing Night” organizowane są przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland. Podczas tych wydarzeń boksują reprezentanci naszego kraju przygotowujący się do imprez międzynarodowych i krajowych. Toruńska impreza będzie zakończeniem bardzo udanego sezonu 2022 w polskim boksie olimpijskim. Biało-Czerwoni zdobywali medale we wszystkich zawodach rangi Mistrzostw Świata i Europy.

W tegorocznym cyklu zaplanowano łącznie 8 gal “Suzuki Boxing Night”. Początek toruńskiej imprezy w piątek 16 grudnia o 18:00 w hali sportowej “Spożywczak” przy ul. Grunwaldzkiej 33A. Transmisję telewizyjną przeprowadzi TVP Sport, rozpocznie się ona o 20:00.