Aleksandrowskie wodociągi z grantem. Wiemy, na co zostanie wykorzystany
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej Sp. z o.o. w Aleksandrowie Kujawskim otrzyma wsparcie finansowe. Pochodzi ono z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Pół miliona dla spółki
10 lutego ogłoszono listę rankingową wniosków grantowych, które składano w ramach konkursu „Cyberbezpieczne wodociągi”. Swój wniosek złożyło również Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej Sp. z o.o. w Aleksandrowie Kujawskim, któremu przyznano wsparcie finansowe w wysokości 511.641,00 zł., o które wnioskowano.
Czytaj także: Awantura w Lubiczu Dolnym. Policjantka zawieszona po bójce
Przyznane pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu teleinformatycznego oraz oprogramowania służącego do zabezpieczenia systemów IT oraz sterowania procesami uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Ma to przełożyć się na bezpieczeństwo i ciągłość dostaw dla mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego. Realizacja tej inwestycji zaplanowana jest do końca 2026 roku.

