Powstał nowy przewodnik po gminie Chełmża. Gdzie można go znaleźć?
O tym, że gmina Chełmża kusi swoimi malowniczymi krajobrazami i atrakcyjnym położeniem, nie trzeba nikogo przekonywać. Można natomiast oprowadzić. Właśnie taki cel ma najnowsza publikacja poświęcona gminie, autorstwa dr. hab. Piotra Bireckiego, który na koncie ma już kilka tytułów poświęconych tej okolicy.
„Przewodnik turystyczny – Gmina Chełmża” – tak brzmi tytuł kolejnej pozycji w dorobku gminnego Stowarzyszenia Budowy Kopca „Ziemia Polaków”. Książka jest poręczna i zmieści się w kieszeni każdego podróżnika, zarówno pieszego, jak i tego, który zdecyduje się wsiąść na rower i skorzystać z bogatej sieci gminnych dróg rowerowych. Przewodnik skupia się przede wszystkim na promocji lokalnego dziedzictwa, ujmując zabytki, miejsca pamięci, atrakcje, ale też naturę i lokalną przyrodę. To dobra pozycja zarówno dla mieszkańców gminy, jak i turystów.
Za jej powstanie odpowiada dr hab. Piotr Birecki. Jest to kolejny tytuł dotyczący gminy Chełmża, który wyszedł spod jego ręki. Wydany został w nakładzie 2 tys. egzemplarzy. Książka dostępna będzie nieodpłatnie w Urzędzie Gminy i działających na jej terenie bibliotekach publicznych. Kolejne egzemplarze otrzymają także lokalne szkoły, a część trafi również do Punktu Informacji Turystycznej w Chełmży. Do każdego przewodnika dołączona jest mapa gminy Chełmża, na której oznaczono najważniejsze turystyczne atrakcje. Książka będzie więc dobrym wsparciem dla wszystkich, którzy mają zamiar przemierzać lokalne szlaki.
– Przewodnik zawiera pożyteczne i ciekawe informacje, przydatne w codziennym poruszaniu się po gminie Chełmża. Opisy atrakcji poparte są w większości fotografiami – mówi Katarzyna Orłowska, inspektor ds. promocji Urzędu Gminy Chełmża.
Książka będzie także służyć jako prezent dla uczestników gminnych konkursów, stanowiąc jednocześnie formę promocji.
Przewodnik powstał dzięki projektowi grantowemu „Promocja zasobów dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i historycznego obszaru Ziemi Gotyku”, współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej. Wartość projektu sięgnęła 17 tys. zł. Nad jego realizacją czuwało Stowarzyszenie Budowy Kopca „Ziemia Polaków”, przy wsparciu Urzędu Gminy Chełmża i Biblioteki Samorządowej w Zelgnie.
Monika
21 lutego 2021 @ 15:10
Cześć mam na imię Monika, jeśli chcesz poznać moc namiętności i zostać moim Panem, napisz do mnie. Zapraszam na gorące chwile uniesień w zaciszu mojego domu lub hotelu. Jestem szaloną studentką szukającą przygód, chętnie poznam miłego Pana w celu wspólnego spełniania fantazji. Złap mnie na http://panieonline.pl/monia89
Mój nick to Monika89. Do zobaczenia 😉