Skip to content

3 komentarze

 1. Komentator
  7 grudnia 2022 @ 20:23

  Również ja liczyłem, że Pan Wójt sprosta oczekiwaniom. Jedyne co mnie wstrzymywało w okazaniu mu pełni zaufania był fakt, że jego ugrupowanie składało się lub było otoczone lokalnymi przedsiębiorcami, którzy z natury rzeczy nie są bezinteresowni. Dopiero niedawno dowiedziałem się o wynagrodzeniu Karpińskiego, Insigni, zatrudnieniu Rozwadowskiego w styczniu 2022r. w celu nie do końca wiadomym, powierzeniu temuż zadania uzdrowienia instytucji, z której przez kilka miesięcy wstecz otrzymywał duże wynagrodzenie nie wiadomo dokładnie za co. Widzę też jak gmina sobie radzi z przyznawaniem dodatków węglowych oraz dystrybucją węgla. Wszystko to skłania mnie refleksji, że chyba w tej gminie wolno więcej. Nie ulega przecież wątpliwości, że Wójt ponosi co najmniej polityczną odpowiedzialność za powierzenie Karpińskiemu stanowiska prezesa ZUK, który nie tylko zarabiał znacząco więcej niż szefowie podobnych tworów komunalnych, ale doprowadził przez błędy w zarządzaniu (wszystko to wg Pana Wójta) na skraj bankructwa kierowaną przez siebie firmę. Obstawiam, że w innych gminach w podobnej sytuacji znalazłyby się osoby, które podjęłyby się organizacji referendum w przedmiocie odwołania włodarza naszej gminy. Jestem ciekaw czy w następnych wyborach wystartuje jakiś kontrkandydat Pana Nicewicza. Obawiam się, że nikomu się nie będzie chciało. A tak chciałbym zobaczyć kandydata, który nie tylko obiecuje, ale jest jeszcze wiarygodny, dotrzymuje słowa i potrafi dobrać za współpracowników ludzi, którzy nie zawiodą.

  Odpowiedz

 2. Czytelnik
  5 grudnia 2022 @ 12:32

  Za brak nadzoru nad ZUK i ogromne zadłużenie gminy pan Nicewicz i cała rada gminy powinna zostać odwołana jak najszybciej. Czekanie do wyborów tylko pogłębi kryzys. Niech wójt wyjaśni publicznie wszelkie nadużycia do których doszło w ZUK i Senikal.
  Szambo wybiło panie wójcie i bardzo śmierdzi !!!

  Odpowiedz

 3. Teść
  1 grudnia 2022 @ 20:49

  Masakra. I tak jest wszędzie, np. Toruń wyprzedaje działki za grube pieniądze bo też ma braki. Niestety ceny działek 500-600 tys za 1 tys metrów powodują, że tylko bogaci mogą sobie na nie pozwolić, więc odpływ mieszkańców i podatków z miasta będzie trwał dalej. Nie rozumie tego jednak prezydent i jego świta i od kilkunastu lat tereny pod zabudowę jednorodzinną nie zostają przygotowane. Ich ilość jest nikła i ceny 3x wyższe niż w sąsiednich gminach. Dlatego odpływ mieszkańców trwa.

  Wójt Nicewicz wydawał się dobrym kandydatem do tego stanowiska. Nie dopilnował jednak swojego dziecka ZUKu. Co więcej do naprawy sytuacji w nim powołał osobę, która w poprzedniej pracy wykazała się nieudolnością właśnie w wymaganym zakresie – naprawczym. Co więcej osobę, która zataiła w oświadczeniu majątkowym swoje dochody uzyskane gdzie? – u wójta Nicewicza w tymże ZUKu.
  Nie rokuje to dobrze i bardzo źle świadczy o Nicewiczu. Niestety.

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Wymagane pola są oznaczone *