Skip to content

29 komentarzy

 1. MR
  11 września 2023 @ 22:47

  Most musi być prędzej czy później wystarczy zerknąć na mapę na osiedle Na skarpie w okolicach olimpijskiej gdzie mamy dojazd po dwa pasy z każdej strony zakończone rondem do nikąd… a może właśnie to kolejna arteria miasta. Od tego ronda traktem leśnym i dalej na nowy most. To jest cena rozwoju cywilizacyjnego miasto rozwija się i za jakiś czas problem wróci ronda na DK10 nie rozwiążą problemu.

  Odpowiedz

 2. Lokalny przewodnik
  19 maja 2023 @ 17:40

  Na rondach w Lubiczu Dolnym i Górnym powinny być górne kładki a poza godzinami szczytu dostępne tradycyjne przejścia dla pieszych z sygnalizacją. Kładki od godz 6-9 i 14-17 z wyłączeniem sygnalizacji . W pozostałych godzinach sygnalizacja. To rozwiązałoby komunikacyjny problem Lubicza na lata.

  Odpowiedz

 3. Won !
  19 maja 2023 @ 09:37

  Kto i za ile robił projekt i czyje działki trzeba wykupić ?

  Odpowiedz

 4. Nowa Wieś
  19 maja 2023 @ 09:26

  Jaka wycena? Inżyniera Nicewicza? Hahaha za 20 mln to sobie możecie maksymalnie ścieżkę rowerową zrobić.

  Odpowiedz

 5. Lokalny przewodnik
  18 maja 2023 @ 22:47

  Wszyscy czekamy na przebudowę krajówki. Po akcji z ZUK nikt poważny nie da złotówki już Lubiczowi ani na most, ani na inne absurdy . A w gminnej kasie hula wiatr…zapraszam do uczestniczenia lub oglądania sesji Rady . Bierzmy sprawy w swoje ręce!! 🙂

  Odpowiedz

 6. Prawdziwa Nowa Wieś
  18 maja 2023 @ 20:56

  To chyba Stowarzyszenie Miłośników Własnych Działek Kupionych Przy Trasie Mostowej. Ich działania mają na celu wyłącznie usunięcie inwestycji mostowej z okolicy swoich domów kosztem notorycznych korków okolicznych miejscowościach i przekraczających prędkość samochodów jadących przez całą ich wieś. Ale ich to nie obchodzi bo oni mieszkają na uboczu poza główną drogą. Nie zastanawia nikogo, że to tzw. Stowarzyszenie powstało właśnie teraz jak pojawiły się plany budowy mostu na Drwęcy i odciążenia drogi przez wieś, która jest niebezpieczna dla dzieci? Jakoś wcześniej nie musiało powstawać, nie przeszkadzało im to co się dzieje na tej niebezpiecznej drodze pozbawionej chodników.

  Odpowiedz

  • Nowa Wieś
   18 maja 2023 @ 21:03

   Dzięki rozbudowanej DK10 nikt już przez Nową Wieś jeździć nie będzie chyba że lubi hobbystycznie przepalać paliwo bo parę ładnych km do Torunia trzeba przez Złotorię nadrobić, idź spać a nie po godzinach 8 pracy (siedzenia na dupie) w Gminie piszesz te debilne komentarze…

   Odpowiedz

   • Prawdziwa Nowa Wieś
    18 maja 2023 @ 22:04

    Nie pisz bzdur kolejny raz, nie pracuję w Gminie. Tak samo można mówić, że mieszkasz przy Promowej i dlatego jesteś nieracjonalnym przeciwnikiem mostu. Zapewne tak jest, gdyż nie możesz powstrzymać się od wulgaryzmów. Na szczęście i most i przebudowa DK10 będą miały miejsce. Sama przebudowa DK10 nie rozwiąże problemu i samochody będą jeździły dalej przez Nową Wieś i dalej. Wójt wie, że tak będzie dlatego nie odpuszcza mostu. Twoja wypowiedź ma na celu odsunięcie uwagi od budowy mostu po to by czasem pod Twoim domkiem żaden samochód nie jechał. Pod innymi domami za to dla Ciebie jest ok.

    Odpowiedz

    • Najprawdziwsza Nowa Wieś
     18 maja 2023 @ 22:38

     Most w kontekście korków niczego nie zmieni, to tylko dojazd do firm na Małgorzatowie o czym nawet sam Wójt mówił na zebraniu z mieszkańcami w sprawie jego budowy, po prostu chcą go przepchnąć medialnie jako zbawienie dla stojących w korkach bo takie hasełka się fajnie sprzedają, ale cel inwestycji z inicjatywy Wójta dbającego głównie o interes przedsiębiorców jest tu aż nadto oczywisty. Na szczęście most nigdy nie powstanie bo jest typowym przykładem nadużywania władzy przez Wójtów z misją którzy ignorują plany miejscowe i używają specustaw autostradowych do budowy dróg kompletnie nie licząc się z opinią mieszkańców. Gdzie były konsultacje społeczne? – Nie było, ponadto na potrzeby budowy tego mostu zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego w Nowej Wsi co jest kompletną hipokryzją ponieważ tuż po ogłoszeniu przez władze gminy planów jego budowy zapewniano że jest on zgodny z MPZP, dalej więc żyj sobie w kłamstwie i wspieraj komunistów, bo chyba tylko tak można nazwać tą całą ekipę siedzącą w gminie, w takiej rosji czuliby się jak ryby w wodzie ponieważ tam zdanie ludzi nie ma żadnego znaczenia a prawo własności nie istnieje.

     Odpowiedz

     • Prawdziwa Nowa Wieś
      18 maja 2023 @ 23:03

      Z tego co pamiętam jak mówił wójt, most to pierwszy etap. Dalej ma zostać wybudowana droga, która wprowadzi ruch do Torunia. Czy firmy z Małgorzatowa nie mają dojazdu? Jak zatem działają bez tego mostu teraz? Jaki niby interes ma wójt by wspierać kilka firm a lekceważyć głosy (załóżmy sensowne) mieszkańców? Nawiasem mówiąc dojazd do firmy jest normalną sprawą bo każdy dojeżdża do pracy. Tam był problem, że to tiry będą jeździć co wójt też wyjaśniał, że nie będą miały takiej możliwości. Clue sprawy leży w tym, że mieszkańcy Nowej Wsi (zakładając nawet chwilowo, że mają część racji choć ja się z nimi nie identyfikuję) to nie są wszyscy mieszkańcy gminy a most ma służyć i tym z Nowej Wsi, którzy go popierają i tym z Lubicza i tym ze Złotorii, którzy będą mieli mniej samochodów, hałasu, spalin pod oknami i na swoich ulicach i mniej stania w korkach. Dlatego wójt jest zdeterminowany by go budować bo buduje go dla wszystkich mieszkańców gminy. Stowarzyszenie to nie cała gmina.

      Odpowiedz

      • Najprawdziwsza Nowa Wieś
       18 maja 2023 @ 23:24

       To widać że nie byłeś na zebraniu kłamczuchu, pierwszym etapem miała być droga z ul. Sieradzkiej do Małgorzatowa która z resztą do dziś nie powstała, Wójt nawet zapewniał nas że niepotrzebnie panikujemy ponieważ bez powstania tamtej drogi nie ma szans na to by powstał most, mamy maj 2023 i nie ma ani pierwszego etapu, ani mostu więc jak widać w jakiekolwiek zapewnienia Wójta nie ma co wierzyć 🙂

       Odpowiedz

       • Prawdziwa Nowa Wieś
        18 maja 2023 @ 23:29

        Gdzie niby kłamię? Nigdy nie mówiłem, że byłem na jakimś tam zebraniu,. To co pisałem wójt mówił w wywiadzie radiowym oraz w gazetach. Dla mnie kolejność most/droga, droga/most nie ma znaczenia, ważne by wykonano oba etapy.

    • Nowa Wieś
     18 maja 2023 @ 23:33

     Ale nie wykonają ponieważ od początku była to tylko wydmuszka wyborcza, ta inwestycja jest kompletnie poza zasięgiem gminy która i tak już przez głupie decyzje Wójta jest na tyle zadłużona że będziemy się z tego wygrzebywać latami.

     Odpowiedz

     • Prawdziwa Nowa Wieś
      19 maja 2023 @ 00:05

      Nie kojarzę by mowa o moście była przed wyborami. To późniejszy pomysł.

      Odpowiedz

      • Nowa Wieś
       19 maja 2023 @ 00:43

       Jeszcze w kampanii wspominał o udrożnieniu DK10 i przeniesieniu ruchu tranzytowego jak to nazywał „poza skupiska mieszkańców”, wiadomo że nie mówił gdzie dokładnie to będzie ponieważ zależało mu na każdym głosie, od taki cwaniaczek. Widzę duża wiedza na temat poprzedniej kampanii wyborczej, trzeba było zabrać głos na zebraniu w Nowej Wsi, na pewno zostałbyś uważnie wysłuchany, ale rozumiem że bałeś się na nie pójść mając pełną świadomość tego że PRZYTŁACZAJĄCA większość mieszkańców ma inne zdanie? Jak jest na prawdę to i tak wszyscy się domyślają 😉

       Odpowiedz

    • Najprawdziwsza Nowa Wieś
     18 maja 2023 @ 23:39

     W gazetach i radiu mówił też że budowa mostu jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego co było totalnym kłamstwem mającym na celu zrobić z protestujących mieszkańców bandę idiotów. Jeśli nadal chcesz wierzyć w inne jego kłamstwa to wolna droga, kibica politycznego do niczego i tak nie przekonam, dobranoc.

     Odpowiedz

     • Prawdziwa Nowa Wieś
      19 maja 2023 @ 00:12

      Jestem kibice zmniejszenia korków choćby o 10%. Jeśli dzięki mostowi 10% osób zniknie z dróg Lubicza, Nowej Wsi, Złotorii, Kaszczorka, to warto. To jest argument. A argumentem przeciwników jest: Nie dla mostu bo ja tam mieszkam. Rozumiem ten partykularny argument garstki osób ale dla dobra ogółu musi powstać most.

      Odpowiedz

      • Nowa Wieś
       19 maja 2023 @ 00:45

       10% za kilkaset milionów i kosztem mieszkańców oraz rzeki Drwęcy? że też tacy ludzie mają prawa wyborcze…

       Odpowiedz

       • Prawdziwa Nowa Wieś
        19 maja 2023 @ 08:47

        20 mln to była wycena mostu wtedy. Dziś więcej ale to mały most więc na pewno nie kilkaset, kilkaset to kosztował most gen. Zawackiej. Widzę, że naginasz rzeczywistość zatem jesteś totalnym odpornym na argumenty przeciwnikiem, zatem mieszkasz przy Promowej i jesteś nieobiektywny.

       • Prawdziwa Nowa Wieś
        19 maja 2023 @ 08:49

        Haha największy koszt poniesie rzeka 😀
        Tak jakby nie było na niej mostów, w okolicy jest kilka.

       • Nowa Wieś
        19 maja 2023 @ 09:03

        Oo widzę już poranna kawka w gminie zaparzona, wiesz że np. 200 milionów to już kilkaset? nowt most w Toruniu natomiast kosztował 750 milionów i to parę ładnych lat temu. Planowany most na Drwęcy w żadnym wypadku nie jest „mały” 100m długości, 10m nad lustrem wody przystosowany do ruchu samochodów ciężarowych.

       • Prawdziwa Nowa Wieś
        19 maja 2023 @ 09:16

        Widzę, że już na Promowej kawkę się pije i wygląda czy nie jadą mostu budować. Droga zablokowana już traktorami?

        Skąd wziąłeś 200mln? Wycena była 20 mln. Widocznie uważasz, ze 20 to kilkaset. Nawet 9-krotny wzrost ceny to jeszcze nie kilkaset. Pan „niedasię” w akcji.

      • Nowa Wieś
       19 maja 2023 @ 10:03

       Przede wszystkim te 20 mln to grubymi Nićmi szyte, gdyby podać realną cenę takiego mostu to już trochę gorzej by to wyglądało w prasie, specjaliści z branży wręcz wyśmiewali tę kwotę. Smacznej kawusi z pieniędzy podatników i miłego weekendu.

       Odpowiedz

      • Nowa Wieś
       19 maja 2023 @ 14:57

       Nie no na prawdę nie wierzę że porównujesz mostek dla osobówek utworzony w korzystnie ukształtowanym terenie do mostu przystosowanego dla tirów w dolinie Drwęcy, daj już sobie spokój bo tylko się ośmieszasz.

       Odpowiedz

       • Prawdziwa Nowa Wieś
        19 maja 2023 @ 20:43

        Ośmieszyłeś się ty setkami milionów. Skąd ta kwota? Porównujesz most na Drwęcy a w zasadzie mostek z mostem gen Zawackiej, śmiech na sali.

      • Przewodnik
       19 maja 2023 @ 15:35

       Dolicz sobie koszt dróg dojazdowych, wywłaszczenia itp. A najlepiej zobacz skalę tej inwestycji i wtedy zabieraj głos. Sama droga z sieradzkiej na Małgorzatowo to już potężna inwestycja której gmina obecnie nie ma szans udźwignąć, ciągle powtarzasz ze się da, dlaczego zatem nadal nie ma ani pierwszego ani drugiego etapu? Jak Wójt to wyjaśni mieszkańcom? Ten most jeszcze się im odbije czkawką.

       Odpowiedz

       • Prawdziwa Nowa Wieś
        19 maja 2023 @ 20:42

        Tam też były drogi dojazdowe i wyszło 15 mln. Oczywiście nie twierdzę, że będzie to 15 czy 20 mln ale zupełnie idiotycznym jest twierdzenie, że koszt to setki milionów. To defetyzm totalnych przeciwników, którzy nie chcą zobaczyć korzyści mostu a widzą jedynie drogę na most w pobliżu swojego wypieszczonego domku.

  • Do Pracownika Gminy
   18 maja 2023 @ 22:12

   350 Mieszkańców Nowej Wsi (czyli prawie wszyscy mieszkańcy) którzy podpisali protest przeciwko budowie mostu w Nowej Wsi mają z goła inne zdanie, więc takim biadoleniem jeszcze bardziej obnażasz swoje prawdziwe ja.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *