Skip to content

16 komentarzy

 1. Marcin
  23 marca 2022 @ 11:28

  Nie jestem zagorzałym zwolennikiem tego Wójta, szczególnie dlatego że powołał do życia spółkę ZUK, ale pomysł z budową mostu i wykorzystaniem już częściowo istniejących dróg jako drogi dojazdowe jest super pomysłem. Od chyba 20 lat słyszę o drodze przez Małgorzatowo do Torunia i nic się z tym nie działo, nikt nie szukał alternatywnych rozwiązań, jedyną trasę zawsze blokował Zalewski i dziadki ze Skarpy. A tu się okazuje że można inaczej trasę wyznaczyć. Już sama droga przez Małgorzatowo rozładuje ruch a co dopiero most. Oczywiści można go zamknąć dla TIRów i nie powinno być problemów. Może się mylę, ale to rozwiązanie chyba w ogóle nie ingeruje we własność prywatnych osób, więc już z tego powodu jest ok.

  Odpowiedz

 2. Ms
  21 listopada 2021 @ 07:21

  Przywoływanie obszaru natura 2000 jest pomyłką. Już autostrada wzdłuż drwecy w tym obszarze wpływa negatywnie na walory środowiskowe. Dodatkowy most w tej kwestii wiele nie zmieni a rozładuje korki. Postep cywilizacyjny tego wymaga i kilku mieszkańców którzy kupili dzialki nie czytając planu zagospodarowania nie powinno go blokować.

  Odpowiedz

 3. Do Teścia i zwolenników budowy mostu
  28 marca 2021 @ 23:10

  Na początek do Teścia – nie pij tyle ….
  A teraz do rzeczy: Wspaniała wiadomość..w ubiegłym tygodniu wypowiedział się rzecznik GDDKiA w sprawie modernizacji drogi krajowej -przyklepano prace w ciągu 2-3 lat . Także uda się wyeliminować korki i ochronić rezerwat . Budowa mostu w tej lokalizacji jest pomysłem nie przystającym do dzisiejszych czasów… gdy tyle się mówi o ochronie środowiska – wszyscy się skupiają na moście a nie na drogach dojazdowych do niego… to jest dopiero gruba pomyłka… w Lubiczu Górnym już są korki a Toruń też kompletnie nie przygotowany na taki ruch … nikt nie da 120-150 mln na tak niszczącą i nieprzemyślaną inwestycję… wiadomo. To fantazje włodarza i tyle

  Odpowiedz

  • Teść
   19 listopada 2021 @ 13:31

   Przyznaj, że kupiłeś tam działkę. I nie osądzaj mnie swoją miarą (to a propos alkoholowych zapędów).
   Most na szczęście powstanie (radni UMT właśnie zatwierdzili chęć budowy drogi Toruń-Małgorzatowo), każda inicjatywa, która odkorkuje Lubicz, Kaszczorek, Złotorię jest cenna.

   Odpowiedz

 4. Teść
  27 marca 2021 @ 19:52

  Most pomoże Lubiczowi i Złotorii. Co ciekawe także części Nowej Wsi. Oczywiście nikt nie chce go mieć pod nosem stąd protesty mieszkających blisko planowanej trasy dojazdowej. Protesty nieuzasadnione, bo tam ogromnego ruchu nie będzie a porównajcie się do tych co mieszkają przy drogach, na których wloką się w korku samochody codziennie. Most jest potrzebny, nie zadowoli wszystkich, ale jest rozwiązaniem potrzebnym i obiektywnie dobrym.

  Powoływanie się na naturę jest na rękę niezadowolonym z jego budowy i brzytwą, której mogą się chwycić. Niestety jest to modne więc czują tu możliwość zysku.

  Co innego jest trzebić las i doprowadzać hałas na osiedle (patrz petycja dot. wycinki przy osiedlu Leśna Złotoria) a co innego budowa mostu, który pomoże ludziom.

  Odpowiedz

  • Stones
   28 marca 2021 @ 15:56

   Ten most to nieporozumienie, w kontekście korków nie zmieni niczego.

   Odpowiedz

 5. kocham Drwęce
  27 marca 2021 @ 16:37

  Jak można w 21 wieku tak bezczelnie zmanipulować tezę. Wciskanie budowy mostu w renowację dróg to jakieś nieporozumienie. Co w sytuacji jak ktoś nie chce niszczyć rezerwatu przyrody ale np. chciałby jechać po drodze nie dewastując sobie zawieszenia w aucie? To powinny byc 2 oddzielne zdania. Panie Wójcie proszę mi uwierzyć ludzie nie są tak głupi jak się Panu wydaje. Każda osoba chcę renowacji dróg, warto chwytać się brzytwy i kreować takie metody? Troszeczkę szacunku, bo w oczach naprawdę Pan traci na zaufaniu…

  Odpowiedz

 6. Wqrwiony
  27 marca 2021 @ 10:00

  Dla mnie wszystko, co pozwoli sprawnie dojechać do Torunia jest potrzebne. Nawet jal ten most mialby stać wzdłuż rzeki. Ja chce w koncu nie tracić czasu na dojazdy.

  Odpowiedz

  • Stones
   27 marca 2021 @ 10:29

   Dlatego będzie przebudowana 10tka a nie budowany za 160mln most dla nestle

   Odpowiedz

 7. Janek zlotoria
  27 marca 2021 @ 09:54

  Teraz to przynajmniej jakieś konsultacje sa. Bo za Olszewskiego to gów… było. Robił co chciał przez 20 lat.

  Odpowiedz

  • Szept
   27 marca 2021 @ 10:31

   Szkoda że nie było konsultacji przed projektowaniem mostu, mieszkańców postawiono przed faktem dokonanym.

   Odpowiedz

 8. Mieszkaniec
  27 marca 2021 @ 09:41

  To są już dobrze znane metody Pana Wójta… Wódz chce most, wódz zrobi wszystko, żeby most powstał- nawet jeżeli trzeba nagiac prawo czy użyć postępu… A społeczeństwo ma siedzieć cicho i nie psuć im planu na kadencję… I zapewne zaraz znajdzie się tu w sieci lojalny obrońca, który zacznie operować kodeksem i przedstawi wszystkie, nawet nieznane dotąd argumenty za… Taki niewiadomo kto i niewiadomo skąd… Taki co już pewnie 1000 razy wypełnił ta ankietę… Bo przecież od tego jest… Wódz chce i tak będzie…

  Odpowiedz

  • Mieszkaniec Lubicza G.
   27 marca 2021 @ 09:57

   Skoro chce użyć postępu to chyba dobrze no nie???:)))))))
   Ludzie, most chcą budować żeby w korkach i spalinach na dziesiątce nie stać to źle. Nic nie robić też źle. W d… Wam się poprzewracalo

   Odpowiedz

 9. Kriss.Lech68
  27 marca 2021 @ 09:41

  A ja mam w domu jeden komputer, a 3 osoby do głosowania. Czyli jakby z jednego komputera można było raz zagłosować, to reszta domowników już by nie mogła. I co wtedy?

  Odpowiedz

  • Stones
   27 marca 2021 @ 10:27

   Od tego właśnie jest weryfikacja poprzez adres mailowy, wpisz sobie na youtube jak działają formularze google.

   Odpowiedz

  • Szept
   27 marca 2021 @ 10:35

   Kazdy chyba ma swój telefon i każdy z tych telefonów zalogowany przez sieć komórkową ma innne IP… Nie szukaj sensowności podjętych przez gminę decyzji tam gdzie sensu nie ma. Ta ankieta najlepiej pokazuje jak antydemokratyczne są działania samorządu.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *