GOPS z gminy Łysomice zakończył projekty. Na wesoło

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łysomicach zakończył drugi z realizowanych projektów społecznych. Gościem specjalnym wydarzenia była finalistka programu MasterChef. Atrakcji nie zabrakło także dla najmłodszych.

Pierwszy z realizowanych przez łysomicki GOPS projektów to „Dzieci i młodzież naszą przyszłością”. Uczestniczyło w nim 15 osób w wieku 6-18 lat. Zajęcia w ramach tego projektu prowadzone były w Klubie Młodzieżowym w świetlicy wiejskiej w Wytrębowicach. Były to m.in. korepetycje z jęz. polskiego, jęz. angielskiego i matematyki, ale także warsztaty cyrkowe, kulinarne i rękodzielnicze oraz zajęcia sportowe z elementami samoobrony. Projekt oficjalnie zakończył się 29 czerwca.

REKLAMA

– W pierwszej części odbyło się oficjalne rozdanie dyplomów i nagród dla wszystkich uczestników projektu. Po części oficjalnej na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i zabaw, m.in. zabawa z animatorem, wata cukrowa, tatuaże brokatowe, bańki mydlane, mini disco, udział w mini loterii oraz losowanie upominków z worka rozmaitości – wymienia Anna Tokarska, kierownik GOPS-u w Łysomicach.

GOPS w Łysomicach realizował także projekt „Lider dla rodzin”. Uczestniczyło w nim 25 osób, a zajęcia prowadzone były w nowo wyremontowanym budynku po byłym GS-ie w Łysomicach. Uczestnicy brali udział w zajęciach z terapeutą rodzinnym, psychologiem, socjoterapeutą, terapeutą ds. uzależnień oraz z dietetykiem. Zorganizowane zostały także ciekawe warsztaty i wyjazdy. 

– Celem projektu była integracja rodzin i kreatywne spędzenie czasu. Rodzice mogli się nauczyć, jak twórczo spędzać czas z dziećmi i poprzez zabawę rozwijać ich umiejętności – mówi Anna Tokarska.

Uroczyste zakończenie drugiego z projektów zorganizowano 27 lipca. Na wydarzeniu pojawili się wójt gminy Łysomice Piotr Kowal, skarbnik gminy Emilia Zielińska, przedstawiciel Rady Gminy Łysomice Artur Lubomski i prezes LGD Ziemia Gotyku Mariola Epa-Pikuła.

– W pierwszej części nastąpiło oficjalne rozdanie dyplomów i nagród oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników projektu. Po części oficjalnej odbyły się warsztaty kulinarne z Marleną Cichocką, finalistką 8. edycji programu „MasterChef”. Dzieci także i w tym przypadku mogły liczyć na zabawy i animacje – podsumowuje Anna Tokarska.

Na uroczystych zakończeniach projektów obecne były także dzieci i młodzież, które nie brały udziału w projektach. Możliwa była dzięki temu integracja społeczności lokalnych.