Lato z biblioteką? Gmina Łysomice zapewnia, że warto

Gminna Biblioteka Publiczna w Łysomicach i wszystkie jej filie prężnie działają także w wakacje. Najmłodsi mieszkańcy gminy Łysomice nie mogą narzekać na nudę. Czekają na nich różnorodne zajęcia edukacyjne i kreatywne warsztaty.

Wakacje w bibliotece to idealny sposób na aktywne spędzenie letnich miesięcy – w oderwaniu od smartfona i laptopa. W wysiłkach organizowania dzieciom wolnego czasu nie ustaje m.in. biblioteka w Turznie. Zajęcia plastyczne, puszczanie wielkich baniek mydlanych, ćwiczenia na plenerowej siłowni to tylko niektóre z propozycji. Do tego skręcanie balonów, skakanie przez skakankę i gra w gumę, a nawet… spacer z krasnoludkami. Dzieci na trasie Łysomice – Lulkowo miały za zadanie odnaleźć 7 ukrytych krasnali i rozwiązać kilka zadań. Marsz zakończył się przy bibliotece w Lulkowie piknikiem i ogniskiem z kiełbaskami. Na uczestników czekały lody, słodycze i upominki. Impreza została zorganizowana m.in. dzięki finansowemu wsparciu przewodniczącego Rady Gminy Łysomice Roberta Kożuchowskiego.

REKLAMA

– Dużo działo się także w bibliotece w Lulkowie. Wykonywanie mozaiki z plasteliny i masy solnej, zajęcia z żywicy epoksydowej, eksperymenty, malowanie motylki lakierami do paznokci i dzień z Harrym Potterem to tylko niektóre z zajęć – wymienia Agnieszka Ziemba, dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Łysomicach. 

Różnorodne zajęcia organizowała także biblioteka w Łysomicach – m.in. malowanie na płótnie czy tworzenie własnych mydełek. Guzikowe obrazki, malowanie na szkle, krzyżówki i skarpetkowe potworki to z kolei aktywności przygotowane przez bibliotekę w Ostaszewie. Biblioteki w Zakrzewku, Kamionkach Dużych i Gostkowie także działają pełną parą.

– Filia w Kamionkach Dużych w sierpniu zaprasza na zajęcia z masy solnej, nakładanie farb gąbką, wykonywanie witraży z bibuły, piaskowe wyklejanki i warsztaty z robienia breloczków i bransoletek – dodaje Agnieszka Ziemba. 

Ciekawie zapowiada się także zakończenie wakacji w łysomickich bibliotekach. Filia w Ostaszewie zaprasza 25 sierpnia rodziców z dziećmi i młodzież na grę terenową. Start o 16.00 przy bibliotece w Zakrzewku, a meta przy orliku w Ostaszewie. Na uczestników będzie czekać do rozwiązania kilka zadań. Nie zabraknie atrakcyjnych zabaw dla najmłodszych, lodów, gofrów i ogniska z kiełbaskami. Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy.