Chełmża uruchomiła własną aplikację mobilną. Sprawdziliśmy, jak działa !go Chełmża
Od dwóch tygodni mieszkańcy Chełmży mogą już korzystać z nowej miejskiej aplikacji mobilnej. Aplikacja jest całkowicie darmowa i oferuje wiele możliwości. Z jej poziomu można m.in. sprawdzić najnowsze informacje, dowiedzieć się więcej o nadchodzących wydarzeniach, a nawet usprawnić załatwianie spraw urzędowych. Sprawdziliśmy, jak działa !go Chełmża.
W połowie stycznia w Sklepie Play i App Store zadebiutowała chełmżyńska aplikacja mobilna. Jest całkowicie darmowa i oferuje posiadaczom wiele możliwości, a widoczne podczas uruchamiania hasło „Miasto w kieszeni” dobrze oddaje sens jej działania. Dzięki niej mieszkańcy mają pod ręką wszystko to, czego potrzeba, by aktywnie uczestniczyć w życiu miasta.
– Wcześniej korzystaliśmy z Samorządowego Systemu Powiadamiania SMS. Mieszkańcy musieli się tam zarejestrować i dostawali od nas wiadomości. Możliwości były bardzo ograniczone, natomiast aplikacja oferuje o wiele więcej. Zakres umieszczanych w niej materiałów nie jest w żaden sposób ograniczony. Z punktu widzenia mieszkańca jest to dużo wygodniejsze i praktyczniejsze – tłumaczy Wioleta Derkowska z Urzędu Miasta w Chełmży.
I rzeczywiście, aplikacja umożliwia nam sprawdzenie miejskich aktualności, informacji o nadchodzących wydarzeniach, a nawet ostrzeżeniach meteorologicznych. W !go Chełmża możemy sprawdzić listę czynnych obiektów sportowych, instytucji kultury, a także przedszkoli i szkół. Znajdziemy tam też dane kontaktowe, jak numery telefonów, adresy mailowe i odnośniki do stron internetowych placówek.
Aplikacja umożliwia sprawdzenie harmonogramu odbioru odpadów, wysokości opłat i zobaczenie obowiązujących zasad segregacji. Osobną sekcję stanowią także miejskie wodociągi, gdzie dowiemy się m.in. o awariach sieci na terenie miasta. !go Chełmża może się także przydać, jeśli chcemy załatwić sprawę w Urzędzie Miasta.
– Zwłaszcza w dobie pandemii aplikacja może okazać się przydatna. Po wniosek nie musimy już przychodzić do urzędu, możemy go pobrać z aplikacji i samemu wydrukować. Znajdziemy w niej też dane kontaktowe do poszczególnych wydziałów, więc w razie potrzeby można napisać mail lub zadzwonić. To dużo bardziej funkcjonalne, bo wszystko jesteśmy w stanie zrobić z poziomu telefonu, bez konieczności wizyty w urzędzie, czy nawet uruchamiania komputera – dodaje Wioleta Derkowska.
Osobno w aplikacji wymieniony został Inkubator Przedsiębiorczości. Możemy sprawdzić nie tylko dane kontaktowe, ale też warunki naboru, cennik, formularze aplikacyjne, a nawet listę aktualnych najemców.
By móc korzystać z aplikacji, nie trzeba być zalogowanym. Warto to jednak zrobić, bo zyskujemy w ten sposób dostęp m.in. do sekcji komentarzy, ankiet i konkursów.
Również technicznie aplikacja robi dobre wrażenie. Wszystko działa płynnie, nie ma za wielu błędów i – co nie mniej ważne – jest bardzo intuicyjne. W aplikacji trudno się zgubić, a poruszanie się między poszczególnymi sekcjami jest proste i czytelne. Dzięki !go Chełmża mamy w kieszeni całe miasto. Nie musimy szukać danej informacji na różnych stronach internetowych – dzięki kilku kliknięciom mamy do nich dostęp w telefonie, zebranych w jednym miejscu.