W Stajenczynkach bawiono się z kapelami weselnymi

Do późnej nocy trwała na tarasie widokowym Wisły w Stajenczynkach (gm. Obrowo) zabawa w ramach 13. Przeglądu Tradycyjnych Kapel Weselnych. W sobotę 20 sierpnia wystąpiło siedem zespołów.

Impreza, która gromadziła wielu fanów, odbyła się po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Taras widokowy Wisły w Stajenczynkach do północy rozbrzmiewał śpiewem, mimo upału i krążącej w pobliżu burzy.

REKLAMA

Dziękuję Państwu za piękną zabawę. Gmina Obrowo docenia swoich twórców ludowych i kultywuje pamięć o nich. Między innymi z tego powodu przegląd tradycyjnych kapel weselnych na stałe wpisał się w kalendarz gminnych imprez – mówił wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Podczas przeglądu zaprezentowały się następujące kapele i zespoły: “Dolina Drwęcy”, “Bobrowiacy”, “Sami Swoi z Rypina”, “Chłopaki do wzięcia”, Chór Seniora “Sami Swoi” z Obrowa, Chór “Wspomnienie” z Małej Nieszawki oraz “Kawęczynianki”. Wystąpiła także wokalistka Noemi.

Jedzeniem i napojami częstowały koła gospodyń wiejskich z Zawał, Łążynka, Stajenczynek, Brzozówki, Dobrzejewic i Szembekowa. O bezpieczeństwo dbali m. in. druhowie z OSP KSRG Kawęczyn oraz OSP KSRG Osiek nad Wisłą. Dla dzieci przygotowano trzy ogromne dmuchańce oraz trampolinę z linami.

Wielką wartością tej imprezy jest nasza wspólna praca nad jej przygotowaniem. Muzycy, wokaliści, koła gospodyń wiejskich, strażacy ochotnicy, lokalni przedsiębiorcy, pracownicy urzędu gminy i GOK to w przeważającej części mieszkańcy gminy Obrowo. Wspólnie dbamy o naszą zabawę i integrację, tak jak lubimy. Bardzo serdecznie wszystkim państwu za to dziękuję – podkreślał wójt.

Film z przeglądu można zobaczyć tutaj.