Pięciu kierowców z powiatu aleksandrowskiego bez prawa jazdy
Aleksandrowska drogówka w jeden dzień zatrzymała prawa jazdy pięciu kierowcom, którzy poruszali się z prędkością wyższą od dozwolonej. Jeden z nich zapłaci 5000 zł mandatu.
Masowe przekroczenia prędkości w powiecie
Policjanci aleksandrowskiej drogówki 15 maja 2026 roku przeprowadzili intensywne kontrole prędkości na drogach powiatu aleksandrowskiego. Funkcjonariusze zatrzymywali kierujących, którzy poruszali się z prędkością nawet dwukrotnie wyższą od dopuszczalnej – w miejscach objętych ograniczeniem do 50 lub 40 km/h. Efektem akcji było zatrzymanie praw jazdy pięciu kierowcom, którzy przez najbliższe 3 miesiące będą musieli przesiąść się z fotela kierowcy na fotel pasażera.
Czytaj także: Policja w Toruniu szuka świadka wypadku tramwajowego z zeszłego roku
Wszyscy ukarani otrzymali ponadto mandaty karne oraz dodatkowe punkty na swoich indywidualnych kontach kierowcy. Policjanci podkreślają, że nadmierna prędkość pozostaje jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drogach, a lekceważenie ograniczeń niesie poważne konsekwencje prawne.
Rekordowe wykroczenie w warunkach recydywy
Jeden z zatrzymanych kierujących dopuścił się wykroczenia w warunkach recydywy – pędził 121 km/h w miejscu objętym ograniczeniem do 50 km/h. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 5000 złotych oraz 15 punktów karnych. Przypadek ten pokazuje, że kolejne naruszenia przepisów skutkują znacznie surowszymi sankcjami niż przy pierwszym wykroczeniu.
Czytaj także: BellaTOFIFEST 2026 w Toruniu. Motywem przewodnim kultowe „12 małp”
- fot. KPP Aleksandrów Kujawski
- fot. KPP Aleksandrów Kujawski
- fot. KPP Aleksandrów Kujawski




