Mieszkanie w Toruniu – gdzie najlepiej je kupić?
Wybór lokalizacji mieszkania to bez wątpienia trudna decyzja. Codzienność każdego z nas wygląda inaczej, dlatego mamy różne potrzeby. Można jednak wymienić kilka aspektów, na które obowiązkowo należy zwrócić uwagę, jeżeli rozważasz mieszkanie w Toruniu.
Przeglądając rynek ofert mieszkaniowych, można natknąć się na wiele niekonkretnych informacji. „Dogodna lokalizacja” czy „Spokojna okolica” w niektórych wypadkach mówią tyle, co nic. Jak więc się w tym wszystkim nie pogubić i nie ulokować swoich cennych oszczędności w niezadowalającym mieszkaniu?
Zacznij od wyznaczenia priorytetów
To oczywisty krok, jednak część ludzi o nim zapomina i niepotrzebnie traci czas na oglądanie mieszkań, które mogłyby zostać odrzucone już na etapie analizy ogłoszenia w Internecie.
Dokładnie przemyśl swoje potrzeby, a jeżeli szukasz mieszkania razem ze swoim partnerem, podejdźcie do tematu razem. Bez wątpienia pomocne okaże się znalezienie odpowiedzi na poniższe pytania:
- Czy pracuję na miejscu lub zdalnie?
- Czy użytkuję samochód i potrzebuję stałego miejsca parkingowego?
- Czy często robię zakupy?
- Jak bardzo cenię sobie spokój?
- Jakie budownictwo mnie interesuje?
- Jak ważna jest dla mnie cena i wysokość czynszu?
Życie w Toruniu – charakterystyka
Toruń to miasto, które można podzielić na prawobrzeże i lewobrzeże. To ważne, ponieważ najdłuższa rzeka Polski – Wisła – oddziela obie części od siebie za pomocą dwóch mostów drogowych i jednego mostu kolejowego. Aktualne dane dotyczące ludności mówią, że Toruń jest zamieszkiwany przez ponad 170 000 stałych mieszkańców. Biorąc pod uwagę jego stosunkowo niewielką powierzchnię, do głowy przychodzi jedno niepożądane zjawisko – korki.
Oczywiście ciężko zero-jedynkowo określić, kiedy można natknąć się na korki, a kiedy nie. Mimo to istnieje kilka lokalizacji, których warto unikać, jeżeli nie chcesz stać w korkach podczas powrotu do domu:
- ul. Olsztyńska,
- Szosa Lubicka (od strony Lubicza).
Mieszkańcy Podgórza, Małej Nieszawki i Cierpic wybierają Most im. Józefa Piłsudskiego podczas powrotu do domu. Właśnie dlatego ten rejon korkuje się często w godzinach porannych i popołudniowych.
Gdzie kupić mieszkanie w Toruniu?
Jeżeli już przeanalizowałeś swoje potrzeby i zapoznałeś się z charakterystyką Torunia, możesz zapoznać się z listą popularnych osiedli i ich cechami charakterystycznymi. Mamy nadzieję, że uda Ci się znaleźć swoje wymarzone mieszkanie.
Rubinkowo – Osiedle podzielone na Rubinkowo I, II i III to popularne osiedle 11-piętrowych wieżowców i 4-piętrowych bloków. Komunikacja miejska i tramwajowa pozwala skutecznie przetransportować się w każde miejsce w Toruniu. Ludzi szukających trochę spokoju nie zadowolą mieszkania okno w okno oraz małe balkony.
Koniuchy – Osiedle 4-piętrowych bloków mieszkalnych w tradycyjnym stylu w sąsiedztwie infrastruktury dla najmłodszych.
Osiedle Jar – Osiedle z największą ilością zieleni w Toruniu. Nowoczesne budownictwo połączono z naturą, przy jednoczesnym zachowaniu komunikacji miejskiej. Spokój panujący na tym osiedlu zachęca coraz więcej nowych mieszkańców.
Szukasz nowego mieszkania na toruńskim Jarze? Zamieszkaj na Osiedlu Maureska. Mieszkania od 35 do 160 m². Antresole z ogródkami na parterze nawet do 300 m² i balkonami na piętrze, tarasy na najwyższych kondygnacjach. Standard premium. W pełni wykończone balkony, instalacja pod rolety zewnętrzne, monitoring , wygłuszenia ścian wewnętrznych aż do 59 db.
Bielawy i Wrzosy – Umieszczamy je w tym samym miejscu, ponieważ ich charakterystyka jest stosunkowo podobna. Na korzyść Bielaw z pewnością należy wliczyć nowsze zabudowania, składające się z domów o czterospadowej lub dwuspadowej konstrukcji dachu. Oba osiedla znajdują się na krańcach miasta, co zapewnia ciszę.
Chełmińskie Przedmieście i Mokre – Osiedla w centrum Torunia, charakteryzujące się lokalizacją. Stąd szybko trafisz na starówkę, do szkoły, na obiekty sportowe i do sklepów spożywczych. Szosa Chełmińska zapewnia wygodny dojazd, choć czasem może przytłaczać ilością samochodów.
Piaski – Osiedle domów jednorodzinnych i bloków mieszkalnych na lewobrzeżu. Jeżeli nie planujecie dojeżdżać na prawobrzeże Mostem Piłsudskiego, ta lokalizacja może być interesująca.
Bydgoskie Przedmieście – Osiedle tradycyjnych kamienic, charakteryzujące się sąsiedztwem Parku Miejskiego i liczną przyrodą. Do minusów należy zaliczyć problem z parkowaniem i bliskość torów tramwajowych wpływającą na hałas i delikatne drgania.
Grębocin Nad Strugą – Mimo że nazwa osiedla zdradza nazwę wioski pod Toruniem, to nadal znajduje się w granicach administracyjnych miasta. Stosunkowo nowe budynki mieszkalne w niskiej zabudowie mogą być interesującym wyborem. Problem tkwi w utrudnionych dojazdach przez ul. Olsztyńską.
*nie wszystkie osiedla zostały zawarte na tej liście.
Andrzej K.
14 sierpnia 2024 @ 17:18
Bardzo ciekawe i trafne porady.
Aleksandra
14 sierpnia 2024 @ 16:30
Osiedle Maureska to naprawdę fajne miejsce. Nowe budynki, dużo zieleni i bliskość do centrum Torunia sprawiają, że jest to świetny wybór dla każdego, kto szuka wygodnego mieszkania.
martus
14 sierpnia 2024 @ 15:10
Ciekawe to osiedle Maureska, na wizualizacjach wygląda imponująco i cena jak na Jar też nie zwala z nóg.