Pobierz aplikację i bądź na bieżąco! Kolejna gmina w powiecie chełmińskim uruchomiła system mobilnej komunikacji
Mobilną komunikację z mieszkańcami uruchomił Urząd Gminy Papowo Biskupie.
Telefony służą już nie tylko do komunikowania się. Dzięki różnym aplikacjom pozwalają nam lepiej organizować wiele spraw. Korzystamy m.in. z aplikacji bankowych, do zakupów czy poprawiania zdjęć. Dzięki temu mamy bardzo szybki dostęp do wielu informacji w każdym miejscu i czasie. Coraz częściej z nowych technologii korzystają też samorządy, m.in. gmina Papowo Biskupie, która zachęca do ściągnięcia aplikacji BLISKO mieszkańców.
„Za pomocą sprawdzonego w setkach samorządów systemu SISM będziemy na bieżąco informować mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach bezpośrednio na telefon. System dla użytkowników jest bezpłatny i restrykcyjnie przestrzega zasad wymaganych przez RODO. W systemie można się zarejestrować, pobierając na smartfona aplikację BLISKO” – informuje gmina Papowo Biskupie na swojej stronie internetowej.
Ostrzeżenia i płatności
Dzięki aplikacji na telefon mieszkańcy gminy będą mogli mieć dostęp do najnowszych wiadomości, komunikatów, terminów płatności czy wypłat świadczeń. Z telefonu dowiedzą się też o zagrożeniach, awariach i ostrzeżeniach pogodowych z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Aplikacja będzie też informować o wydarzeniach kulturalnych w gminie, w których warto wziąć udział oraz innych ważnych wydarzeniach. Ponadto w aplikacji BLISKO mieszkańcy gminy Papowo Biskupie mogą zamówić inne powiadomienia, np. komunikaty z policji czy wiadomości o awarii prądu. Wiadomości przychodzą tak samo jak smsy. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, nie zawiera reklam, tylko wybrane informacje, oraz jest bezpłatna. Można ją pobrać m.in. z Google Play. Instrukcję pobrania i obsługi aplikacji można znaleźć na stronie internetowej gminy Papowo Biskupie.
Warto też wiedzieć, że dla całego kraju istnieje aplikacja RSO (Regionalny System Ostrzeżeń), dzięki której można m.in. sprawdzić warunki na drogach podczas podróży, a także sytuację pogodową. Ta aplikacja również jest bezpłatna, a stworzono ją po nawałnicach w 2017 r.