Udzielono ponad 660 porad w ramach programu walki z uzależnieniem cyfrowym
Ponad 660 porad i konsultacji psychologicznych, psychoterapeutycznych i psychiatrycznych zostało już udzielonych w ramach program terapii uzależnienia cyfrowego u dzieci. Program działa od lutego ubiegłego roku, a jego realizacją zajmuje się Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu.
Program działa na razie pilotażowo, a w jego ramach odbywają się terapie indywidualne, rodzinne oraz psychoterapia grupowa. Udział w terapii nie wymaga skierowania i jest bezpłatny, a program planowo trwa 12 tygodni. Oprócz grup młodzieżowych, raz w miesiącu odbywają się zajęcia psychoterapeutyczne dla rodziców, a także spotkania rodzinne służące poprawie i nauce komunikacji rodziców z dziećmi. To, w jaki sposób przeprowadzane są spotkania, zależy od potrzeb i możliwości pacjentów. Program został uruchomiony przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia.
Od początku działania udzielonych zostało już ponad 660 porad i konsultacji psychologicznych, psychoterapeutycznych i psychiatrycznych. Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu realizuje również świadczenia finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W jego ramach funkcjonuje Wojewódzka Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia przy Szosie Bydgoskiej. Z terapii w poradni można skorzystać bez skierowania.