Wypadek w Sąsiecznie. Pijany kierowca z Rwandy i wniosek o deportację
W sobotni (13.06) poranek w Sąsiecznie pod Toruniem pijany kierowca wjechał samochodem w ogrodzenie posesji. Interwencja policjantów z Dobrzejewic szybko nabrała niespodziewanego obrotu. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie trzech obywateli Rwandy. Teraz sprawą zajmuje się Straż Graniczna, a cudzoziemcom grozi deportacja z terytorium Polski.
Wypadek w Sąsiecznie pod Toruniem
Wszystko zaczęło się w sobotę około godz. 6:30. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w płot. Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji.
– Działania funkcjonariuszy zostały zapoczątkowane po tym, jak jeden obcokrajowiec wjechał samochodem w płot w miejscowości Sąsieczno – informuje w rozmowie z redakcją Poza Toruń podkom. Dominika Bocian, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu.
Służby sprawdziły stan trzeźwości mężczyzny. Jak się okazało, obywatel Rwandy wsiadł za kierownicę po wypiciu sporej ilości alkoholu. Miał w organizmie ponad 1,3 promila.
Czytaj także: Nowe fakty po obławie w Toruniu. Zatrzymany mężczyzna to przestępca, który nie wrócił z przepustki do więzienia
Interwencja policji z Dobrzejewic w hotelu
Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany wcześniej brał udział w imprezie w pobliskim hotelu i udali się w to miejsce.
– Policjanci pojechali we skazane miejsce po dokumenty nietrzeźwego kierowcy – dodaje podkom. Dominika Bocian.
Na terenie obiektu mundurowi wylegitymowali kolejne osoby. W efekcie dalszych działań zatrzymali tam dwóch innych obywateli Rwandy. Weryfikacja ich tożsamości ujawniła nowe fakty.
Czytaj także: Wypadek w Obrowie na DK10. Pijany kierowca zaatakował policjantów i ratownika
Wniosek o wydalenie cudzoziemców
Brak odpowiednich dokumentów pobytowych i przeszłość kryminalna to główne powody dalszych kłopotów tej grupy. Podczas legitymowania wyszło na jaw, że jeden z mężczyzn przebywał w Polsce nielegalnie.
– Jeden z nich nie miał ważnego dokumentu pobytu, drugi, jak wynikało z policyjnych baz danych był notowany – przekazuje nam podkom. Dominika Bocian.
Ze względu na na te okoliczności, policjanci z Dobrzejewic przekazali całą trójkę obywateli Rwandy funkcjonariuszom Straży Granicznej. Jednocześnie służby skierowały wniosek o wydalenie ich z terytorium Polski.

