Skip to content

15 komentarzy

 1. s.Kinga
  29 października 2020 @ 14:44

  Czytam od początku do końca – łącznie z komentarzami – nigdzie ani wzmianki jak sie ten porąbany szaman nazywa. Chciałbym mu wysłać wraz z odpowiednią laurka odpowiednie gratulacje na adres parafii czyli plebanii – ale bez imiania i nazwiska poczta przesyłki nie przyjmie.

  Odpowiedz

 2. Piotr
  29 października 2020 @ 12:54

  Prawdziwy chrześcijanin….
  Tylko zamiast policzka nastawił siedem luf na bliźnich….

  Odpowiedz

 3. No name
  29 października 2020 @ 11:58

  Czy w czasie mszy też krzyczy ” Wszyscy do komuni, bo was powystrzelam”

  Odpowiedz

 4. Meslier
  29 października 2020 @ 11:19

  Drodzy Czernikowianie, nie zapomnijcie podziękować księdzu i Kościołowi!
  Apropos, posyłacie dzieci na religię?

  Odpowiedz

 5. Mirosław
  29 października 2020 @ 10:25

  Brawo Ksiądz !!! Prawidłowa reakcja na wezwanie do mobilizacji sił i przez Wicepremiera RP Jarosława K. !! Powinno ukarać się Policje za taką reakcję !!! No chyba, że Prezes Wszystkich Prezesów zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za namawianie do czynów karalnych …

  Odpowiedz

 6. Kadet
  29 października 2020 @ 00:02

  Święta inkwizycja siedzi mu na bani. I niech odda pieniądze na dach co przejebał w pokera z księdzem z sąsiedniej parafii.

  Odpowiedz

 7. Dariusz
  28 października 2020 @ 22:21

  Kościół jak i prawo dopuszcza obronę legalną własnej posesji oraz budynków prywatnych i religijnych, także Pan Jezus nakazał kupić miecz do obrony zaś w ogrodzie oliwnym nakazał schować aby doszło do do odkupienia ale nie wyrzucić, pierwszym nawróconym poganinem bł żołnierz Korneliusz który nie porzucił służby. Jeśli działanie było nad wyrost to faktycznie powinna być kara jeśli zaś po prostu bronił plebani lub kościoła przed atakiem miał do tego prawo zrównano z punktu widzenia wiary jak i prawa cywilnego. Kościół potępia aborcje i eutanazje bo to mordowanie niewinnych według Ich przekonań ale dopuszcza walkę w wojnie obronnej, prace w policji czy męczeństwo gdyż życie jest święte i ważne ale nie najświętsze i najważniejsze.

  Wersja od: 25 sierpnia 2020 r. do: 4 grudnia 2020 r.
  Art. 25. [Kontratyp obrony koniecznej]
  § 1.
  Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.

  Art. 288

  § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Jeśli więc było zagrożenie oraz miał broń legalnie miał prawo zagrozić jej użyciem a w ostateczności użyć. Powtarzam JEŚLI

  „kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i niechaj kupi miecz! 37 Albowiem powiadam wam: to, co jest napisane, musi się spełnić na Mnie: Zaliczony został do złoczyńców. To bowiem, co się do Mnie odnosi, dobiega kresu. 38 Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im [Jezus]: Wystarczy.”
  Łk 22,36-38

  KKK 2263 Uprawniona obrona osób i społeczności nie jest wyjątkiem od zakazu zabijania niewinnego człowieka, czyli dobrowolnego zabójstwa. „Z samoobrony… może wyniknąć dwojaki skutek: zachowanie własnego życia oraz zabójstwo napastnika… Pierwszy zamierzony, a drugi nie zamierzony (Św. Tomasz z Akwinu, Summa theologiae, II-II, 64, 7).

  KKK 2265 Uprawniona obrona może być nie tylko prawem, ale poważnym obowiązkiem tego, kto jest odpowiedzialny za życie drugiej osoby. Obrona dobra wspólnego wymaga, aby niesprawiedliwy napastnik został pozbawiony możliwości wyrządzania szkody. Z tej racji prawowita władza ma obowiązek uciec się nawet do broni, aby odeprzeć napadających na wspólnotę cywilną powierzoną jej odpowiedzialności.

  Odpowiedz

  • Art 190 KK
   29 października 2020 @ 00:34

   „Jeśli działanie było nad wyrost to faktycznie powinna być kara jeśli zaś po prostu bronił plebani lub kościoła przed atakiem miał do tego prawo zrównano z punktu widzenia wiary jak i prawa cywilnego.”
   Wystarczy obejrzeć drugie zamieszczone tutaj wideo, żeby zobaczyć jak wyglądała manifestacja w pobliżu kościoła. Z tego co widać nikt nie napadł na mienie ani na księdza, nawet nie był prowokowany w żaden sposób werbalnie. Za to on zaczął wykrzykiwać do policjantów w radiowozie że wszystkich wstrzela stąd taka a nie inna reakcja policji.

   Artykuł 190 kodeksu karnego
   § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

   W tym przypadku to nawet mogli czuć się zagrożeni ponieważ na nagraniu słychać, że nie stosuje się do ich poleceń.

   Odpowiedz

 8. MK
  28 października 2020 @ 21:41

  No przecież ogłosiły wojnę, to ją mają xD

  Odpowiedz

  • ***** ***
   28 października 2020 @ 22:00

   Masz śmiecia w miniaturce, nie wiem czy wiesz

   Odpowiedz

  • Szok
   29 października 2020 @ 16:01

   Dla ciebie to jest śmieszne? Tam mogli zginąć ludzie. Czy zdajesz sobie sprawę co może się teraz stać i jak to już teraz nieodwracalnie wpłynęło już na wizerunek Kościoła w Polsce?

   Odpowiedz

 9. miarka się przebrała
  28 października 2020 @ 21:36

  Drodzy parafianie i mieszkańcy gminy Czernikowo? Czego jeszcze potrzeba żebyście się obudzili i pozbyli się tego człowieka. Naprawdę musi kogoś zastrzelić żebyście przejrzeli na oczy? Pomijając powód protestu czy człowiek normalny, który zbiera podpisy pod ustawą chroniącą (w jego mniemaniu) życie wychodzi do tłumu ludzi i krzyczy, że ich wystrzela? Czy normalny człowiek wdaje się w pyskówki z policjantem, który krzyczy do niego „odłóż broń”?

  Odpowiedz

 10. Antoni
  28 października 2020 @ 20:47

  Jaki Teksas taki Chuck Norris

  Odpowiedz

  • Dax
   29 października 2020 @ 01:07

   Dziwie sie ze go tam ludzie nie skatowali. Ja bym podbiegl jakby odlozyl i wyslal go na OIOM.

   Odpowiedz

  • CzerniKowski02XD
   29 października 2020 @ 09:42

   HAHAHAH a Ci wszyscy Czernikowscy Patriotowcy Kozaki po silce boja się podejść bo jakiś pedofil klame wyjął. Hahahaha cioty 02

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *