Nowe oblicze

Dzieci z czernikowskiej podstawówki mają powody do radości. Z końcem marca otwarto salę gimnastyczną, która przeszła gruntowny remont. Inwestycja pochłonęła ponad 200 tys. zł. Połowę pieniędzy dołożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Urzędnicy z gminy Czernikowo od lat znani są z wysokiej efektywności w pozyskiwaniu funduszy ze źródeł zewnętrznych. Tym razem także udało się dofinansować remont sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego. Pieniądze pochodzą z resortowego Programu Szkolnego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Przetarg na remont odbył się w listopadzie. Wygrał go Zakład Obróbki i Handlu Drewnem Gabriel Jamróz. Prace zostały zakończone na przełomie zimy i wiosny, a pod koniec marca gmina odebrała obiekt.

– W ramach remontu wykonawca wymienił stolarkę drzwiową, system parkietowy na podłogę sportową, wykonał prace stolarskie i malarskie, przebudował magazyn sprzętu sportowego, wymienił instalację centralnego ogrzewania – wylicza Przemysław Pujer z Urzędu Gminy Czernikowo. – Ponadto na bazie istniejącej konstrukcji stalowej powstał nowy magazynek sprzętu sportowego. Dzięki tym zmianom uczniowie czernikowskiej podstawówki przed zajęciami z wychowania fizycznego przebierać się będą z o wiele większym animuszem.