Skip to content

5 komentarzy

 1. Mieszkaniec
  12 maja 2023 @ 10:42

  Szkoda, że ze wszystkiego obecnie robi się sprawę polityczną. Gdzie w tym wszystkim dobro mieszkańców? Dlaczego nie ma konsultacji społecznych i oceny wpływu na środowisko w sprawie przebudowy dk10? Dlaczego ta inwestycja ma być przeprowadzona w takim pośpiechu, bez poszanowania mieszkanców Lubicza Dolnego, ktorym generalnie się pogorszy, a nie poprawi? A przy tak gigantycznym natęzeniu ruchu tranzytowego i wprowadzeniu kilka lat temu ruchu z autostrady bezpośrednio do centrum miejscowości już mają bardzo słabo. Nie wiem czemu w kontekście tej sprawy zamiast rozmawiać merytorycznie na temat Lubicza politycy rozmawiają o Nowej Wsi? Przecież te dwie sprawy nie są ze sobą powiązane i jedna inwestycja nie zależy od drugiej, więc po co je łączyć? No chyba, że dla korzyści politycznych.

  Odpowiedz

  • Stones
   12 maja 2023 @ 11:06

   Dlaczego Wójt wcześniej nie uwzględnił swoich wniosków tylko czekał do samego końca? Miał na to mnóstwo czasu a kręci aferę tuż przed wydaniem pozwolenia na budowę, dlaczego? Dla korzyści politycznych, tylko co to za korzyści opóźniać inwestycję na którą mieszkańcy czekają od lat? Dopiero teraz widać jak bardzo Wójtowi zależy na rozwiązaniu tego problemu, całą kadencję toczy kampanię wyborczą, walczy ze wszystkimi dokoła zamiast wziąć się do roboty.

   Odpowiedz

   • Mieszkaniec
    12 maja 2023 @ 11:40

    No i ciągle to samo, znowu Wójt i polityka… Jako obywatel domagam się żeby wrócić do merytorycznej rozmowy o drodze krajowej przebiegającej przez środek miejscowosci, a nie uprawiać politykę! Rozumiem koniecznosc rozwiązania problemu zbyt dużego obciążenia dk10 i rozumiem dyskomfort tych, którzy stoją w korkach, niemniej jednak dyskomfort tych którzy muszą mieszkać w sąsiedztwie tej drogi, wcale nie jest mniejszy i trzeba wziąć pod uwagę ich zdanie.

    Odpowiedz

    • Stones
     12 maja 2023 @ 11:59

     No to mówię raz jeszcze, podziękuj Wójtowi za opieszałość w tej sprawie, bo może się okazać że już niczego nie wskóra ponieważ jest to droga krajowa i nie tylko opinia mieszkańców będzie tutaj brana pod uwagę.

     Odpowiedz

 2. Mieszkanka gminy
  12 maja 2023 @ 09:53

  Wójt Lubicza wg mnie podejmuje złe decyzje. Dlaczego głosu jednych mieszkańców słucha a drugiej grupy ludzi wcale? Zapomina, że będąc wójtem jest przedstawicielem wszystkich? Nie jest prezesem swojej firmy a reprezentantem społeczeństwa które go wybrało. Przed wydaniem każdej publicznej złotówki powinien się dwa razy zastanowić. Sprawa wielomilionowego i zastanawiającego zadłużenia ZUK daje obraz tego gospodarowania. A teraz jeszcze kwestia negatywnych opinii dot. dróg krajowych. Wierzę, że fachowcy od krajówek doskonale wiedzą jak usprawnić ruch na głównych drogach. Mam nadzieję, że te opinie nie wstrzymają wykonania tych wyczekiwanych inwestycji.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *