Skip to content

21 komentarzy

 1. Wiejski miłośnik wsi
  19 października 2020 @ 18:00

  1500 zł za dzierżawę !!! zmiany przeznaczenia działek, ogrodzony kawał lasu przez “pana tirowca”, przejazdy tirów drogami do tego nieprzystosowanymi. Wszystko nagle, po cichu,, z poparciem jakiejś grupy tzw rady sołeckiej, którzy wybierani są przez swoich znajomków. Kto dał wam moralne prawo wypowiadania się rada sołecko? Od waszegp wyboru dzieją się w Młyńcu dziwne rzeczy – delikatnie mówiąc. Gdyby ktoś chciał otaczać się betonem i tirami to zamieszkałby w mieście. Tu jest wieś i dla jej walorów naturalnyvh ludzie się tu sprowadzili ! Wg mnie sprawa śmierdzi i chyba wymaga to zgłoszenia do CBA. Facet sobie rozkopał pół wsi, postawił hale, zagrodził kawał lasu i leci z tym dalej bo mało !!! A gdzie ludzie w tym wszystkim ? Za 1500 zł to można skromne miejsce parkingowe wynająć a tu ? Rada sołecka to żałosne towarzystwo trzech znajomków, którym wydaje się, że mogą wszystko. Komuna wraca, albo nigdy nie wyszła. Tylko CBA. Niech się poprzyglądają układom.

  Odpowiedz

 2. Spacerowicz.
  1 czerwca 2020 @ 21:39

  Jestem codziennym spacerowiczem ul.Polnej w Mlyncu 1.Do dzisiaj zastanawiam sie o co chodzi w tym artykule.Od lat spaceruję ta ulicą i uważam że w ostatnim czasie zmieniło się tam bardzo . Pisze o czystosci Ladzie i porządku który można tam zastać na co dzien. Jeszcze niedawno bylo wrecz odwrotnie i P. S.M.to nie przeszkadzało.Napomknę o smrodzie który byl poruszony w artykule możliwe że był to smród uśpionego a następnie pogrzebanego Labladora pod lasem którego rozwlekły dzikie leśne zwierzęta .

  Odpowiedz

 3. Muka
  1 czerwca 2020 @ 11:43

  Pozdrawiamy z Młyńca. NIE godzimy się na taką samowolkę. Nie ma mojej zgody na występowanie przez radę sołecką z tak żenującym apelem. A z tą salą to państwo z rady sołeckiej sobie jaja robicie? Jakie zielone światełko ? Bo rada napisała wniosek? Proszę nie ściemniać. Czy w gminie w budżecie jest jakis ślad tego? NIE MA.

  Odpowiedz

 4. Mam w....e
  30 maja 2020 @ 12:33

  W związku z artykułem w „Poza Toruń” pt. „PARKING DLA TIRÓW I HALA MAGAZYNOWA PRZY SZKOLE. MIESZKAŃCY MŁYŃCA PROTESTUJĄ”, my jako Rada Sołecka Młyńca oraz Radny Młyńca jesteśmy bardzo zdziwieni, że redakcja „Poza Toruń” nie zadała sobie trudu porozmawiania z nami i ustalenia prawdy. Nie można publikować takich tekstów w sposób nierzetelny, bazując tylko na opiniach kilku osób. W artykule jest wiele nieprawdy.
  Jesteśmy zbulwersowani przedstawieniem sprawy jakie zawiera ten artykuł. Niektóre fakty zawarte w nim są zmyślone, inne zafałszowane i niezgodne z prawdą. Wnosimy o sprostowanie informacji zawartych w artykule.

  1. Działka 73/10 – stare boisko szkolne nie jest przy szkole tylko kilkaset metrów dalej, na końcu
  ul. Polnej i to nie jest centrum wsi tylko jej koniec, a dalej tylko wyrobiska pożwirowe i pola.
  Sala gimnastyczna, o którą zabiegamy nigdy nie była planowana na tej działce – tylko na terenie Szkoły Podstawowej, pomiędzy budynkiem szkoły a orlikiem.

  2. Przy działce tej na ul. Polnej naprzeciw przedmiotowego boiska jest tylko jeden dom, w którym mieszka Pani Sylwia M. z rodziną. Pozostałe domy zlokalizowane są przy ul. Słonecznej i nie leżą w bezpośrednim sąsiedztwie tej działki. Reasumując, na 10 domów położonych przy ul. Polnej i Słonecznej tylko właściciele trzech domów (bliska rodzina Pani Sylwi M.) podpisali się pod petycją. Pozostali mają odmienne stanowiska w tej kwestii. Dlatego uważamy, że Pani Sylwia M. i jej rodzina powinni występować w swoim imieniu, a nie jako „reprezentujący mieszkańców Młyńca Pierwszego”.

  3. Pan Krzysztof G. to osoba, której nikt w Młyńcu nie zna i nie jest on mieszkańcem naszej wsi. Jest tylko właścicielem nieużytkowanej od lat działki sąsiadującej ze starym boiskiem.

  4. Od 6 lat kiedy powstał tzw.mały Orlik przy naszej szkole, stare boisko okazało się bezużyteczne.
  Nic się tam nie działo w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nikt tam nie grał w piłkę, nikt nie ćwiczył, nawet strażacy. Stało zarośnięte i nieużytkowane.
  Jako mieszkańcy Młyńca nie zgadzamy się z zafałszowanym opisem, że jest tam bród smród i hałdy śmieci. Teren jest oświetlony i sprawia wrażenie zagospodarowanego. Potwierdzamy natomiast, że w kwestii chodnika rzeczywiście jest on tylko na początku ul. Polnej do posesji Pana Biernackiego i
  dzieci Pani Sylwii M. nie mają do niego bezpośredniego dostępu.

  5. W 2018 roku kiedy zmieniły się władze w Gminie Lubicz zapaliło się nam zielone światełko odnośnie budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Młyńcu Pierwszym.

  Mieszkańcy Młyńca na zebraniu wiejskim w listopadzie 2018 roku poparli pomysł budowy sali gimnastycznej przy szkole oraz sprzedaż starego boiska szkolnego (działka 73/10) i starego wyrobiska pod lasem (działka 78/3) w celu pozyskania części środków na zakup i przygotowanie projektu sali. Stąd starania władz gminnych idące w tym kierunku.
  W dniu 05.03.2019 roku doszło do posiedzenia Sołtysów i Rad Sołeckich wsi, których dzieci chodzą do Szkoły w Młyńcu. Przedstawiciele Młyńca Pierwszego, Młyńca Drugiego, Brzezinka, Gronowa, Jedwabna i Mierzynka oraz Radni Gminni i Powiatowi z tego Rejonu. Zebrani wnioskowali o ujęcie w planach inwestycyjnych Gminy Lubicz budowy tej sali.
  W związku z tym skierowaliśmy w tej kwestii wniosek do Wójta Gminy Lubicz.
  Mając w perspektywie budowę sali gimnastycznej w pełni popieramy decyzję Rady Gminy Lubicz o sprzedaży tych gruntów.

  *Radny Młyńca Pierwszego Zbigniew Barcikowski

  *Sołtys Młyńca Pierwszego Anna Katra

  *Rada Sołecka Młyńca Pierwszego

  Odpowiedz

 5. Woowa
  30 maja 2020 @ 10:08

  Masz pieniądze to możesz wszystko. A jeszcze jak idziesz po trupch do celu do masz w dupie zdanie innych. 1500zl rocznie ciekawe czy stać go żeby tyle płacił bo z płaceniem to ciężko u niego

  Odpowiedz

 6. Mam w....e
  29 maja 2020 @ 07:54

  1500zł rocznie?! A czemu nie jest napisane że płaci 9000zł za parking dla tirów. Ludzie ogarnij się. Skąd w was tyle nienawiści do drugiego człowieka.

  Odpowiedz

  • JedwabnoGórą
   29 maja 2020 @ 09:53

   Nie no, szacunek dla przedsiębiorcy. Ja jednak uważam, że 1500 zł na rok to podejrzanie mało. Abstrahując od tych 9000 zł podatku za środek transportu.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.